فروشگاه دانشجویی فــــــایــــل ســـــــل

دانلود پایان نامه، پایان نامه کارشناسی ارشد , مقاله، تحقیق، پاورپوینت در تمامی رشته ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 406
  • بازدید دیروز : 1065
  • بازدید کل : 887617

پیوند ها

پاورپوینت نقش کانتینر در ترانزیت


پاورپوینت نقش کانتینر در ترانزیت

مقدمه

يكي از مهمتر ين تغييرات تكنولوژيك در صنعت حمل و نقل طي دهه هاي اخير، پيدايش كانتينر و گسترش كاربرد آن در شبكه بين المللي جابجايي كالا مي باشد. كانتينر بدليل امتيازات خاص خود، به سرعت در سيستم هاي حمل و نقل كشورها نفوذ كرده است . متأسفانه اين روش نوين جابجايي كالا در كشو ر ايران هنوز جايگاه مناسب خود را پيدا نكرده است. با توجه به موقعيت ژئوپلتيك ايران در منطقه و فروپاشي اتحاد جماهير شوروي، نياز ايران براي توسعه حمل و نقل كانتينري به مراتب بيشتر احساس مي شود. در اين مقاله خصوصيات حمل و نقل كانتينري و جايگاهش در ايران بررسي شد هاست. سپس با توجه به علل و عواملي كه در عدم گسترش حمل و نقل كانتينري نقش داشته اند، راهكارهايي جهت توسعه اين نوع حمل و نقل ارائه شد ه است. راهكارهايي از قبيل: احداث و توسعه پايانه هاي كانتينري درداخل كشور و در پايانه هاي مرزي، هماهنگي بيشتر بين ارگانهاي مؤثر در حمل و نقل دريايي و ريلي و زميني، تسريع و سهولت در امور گمركي و اداري و استفاده از فناوري نوين جهت بازرسي كالا، افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري كانتينرها در بنادر، افزايش ظرفيت حمل و نقل زميني و ريلي در حمل كانتينر، احداث و تكميل خطوط راه آهن جهت كوتاهتر شدن مسيرهاي حمل و ترانزيت ريلي.

کانتينر ابتدا از چوب ساخته مي شد که هنوز نوع چوبي آن وجود دارد و امروزه اغلب کانتينرها از آهن ساخته شده اند. کانتينر هايي که از فايبر گلاس ساخته شده وجود دارد که ضمن مقاوم بودن بسيار سبک و جابجايي آن ساده تر است. در سالهاي اخير کانتينر هايي از جنس آلومينيوم به بازار عرضه شده که بسيار مقاوم و سبک است. کانتينر هاي يخچالي داراي اسکلت دوجداره هستند و به همين دليل درجه حرارت را ثابت نگه مي دارند و بدين طريق از فساد محصولات و مواد غذايي جلوگيري مي‌شود. توليد و ساخت کانتينر‌ها ضمن اينکه از استانداردهاي بين المللي تابعيت مي‌کند بايد براساس معيارهاي سازمان بين المللي استاندارد باشد.
 
 
 
تعداد اسلاید 28
 
 
کانتینر چیست
انواع کانتینر در شبکه حمل و نقل
انواع کانتینر
مزاياي حمل با کانتينر
مزایای یکپارچه سازی کالا در حمل با کانتینر
منشاء كانتينراسيون
تاريخچه TEU
اهمیت حمل و نقل کانتینری در سطح بنادر جهان
حمل ونقل کانتینری در ایران
تاثیرحمل و نقل دریایی و تجارت کانتینری در تجارت جهانی
وضعیت ترانزیت کانتینری کشور
نگاهی به جایگاه و نقش ترمینال‌های کانتینری در بنادر کشور
وضعیت حمل و نقل کانتینری در رکود جهان


مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "فروشگاه فایل سل" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما