فروشگاه دانشجویی فــــــایــــل ســـــــل

دانلود پایان نامه، پایان نامه کارشناسی ارشد , مقاله، تحقیق، پاورپوینت در تمامی رشته ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 393
  • بازدید دیروز : 99
  • بازدید کل : 888546

پیوند ها

‌‌‌جـایگاه‌ حقوق بشر در مبارزه با سایبر تروریسم


‌‌‌جـایگاه‌ حقوق بشر در مبارزه با سایبر تروریسم

چکیده

با گسترش ارتباطات، تبادل اطلاعات از طریق ابزارهای کارآمد با حداکثر سرعت، دقت و با صرف کمترین وقت و هزینه، ضروری است. فضای مجازی این نقش را به‌خوبی ایفا کرده است اما به‌طور حتم، چنین فضای پرمخاطبی، مخاطرات پیچیدهای را نیز به ‌دنبال دارد. سایبر ترورسیم، یکی از این مخاطرات و از اشکال تروریسم بینالمللی است که به‌منظور دستیابی به اهداف خود، امکان آسیبرسانی جدی به سامانه های زیرساختی و حیاتی کشور مورد هدف، ایجاد تهدیدات هستهای یا هر چیزی که قابلیت تبدیلشدن به سلاح کشتار جمعی را داشته باشد، در بردارد. از سوی دیگر، ازآنجایی‌که رعایت حقوق بشر به‌ویژه تأمین حق آزادی و امنیت فردی، حتی برای متهمین و مجرمین تروریستی ازجمله وظایف ذاتی دولت ها است، در مبارزه با تروریسم، دولت ها برای مراقبت از منافع عمومی، محدودیتهایی وضع می‌کنند که نقض آن، تجاوز به حریم خصوصی اشخاص محسوب میشود. بااینحال، تعهد و تکلیف دولت به‌منظور حفظ و حمایت از حقوق عمومی، نهتنها وظیفه هر دولتی است، بلکه ملاکی برای سنجش میزان پایبندی دولت­ها در تعهد به پیشگیری از وقوع نقض حقوق بشر نیز محسوب میشود. مسلماً دولت­ها نیز در اعمال این حقوق و تکالیف، محدودیت­هایی دارند.

کلیدواژه ها

قوق بشر؛ سایبرتروریسم؛ فضای مجازی؛ حق آزادی و امنیت؛ حریم خصوصی ارتباطات

مقدمه

یـکی از بدیهی‌ترین حقوق شناخته‌شده بشر‌، حق آزادی و امنیت است‌ و بالتبع‌، بخشی لاینفک از اسناد حقوق بـشری محسوب می‌شود. دولت‌ها نـیز هـمواره علاوه‌بر اسناد جهانی و منطقه‌ای در قوانین داخلی خود، بر لزوم شناسایی و احترام به این حقوق تأکید دارند.بااین‌حال، سایبرتروریسم که‌ گونه‌ای نوین از تروریسم بین‌المللی بوده و تهدیدی جدی برای بشریت محسوب می‌شود، موجب شـده است که دولت‌ها محدودیت‌هایی را برای تأمین این حقوق به‌وجود آورند؛ بدین معنا که همه اشخاص با‌ بهره‌مندی‌ از آزادی، در برابر دخالت‌های غیرقانونی و خودسرانه، مصون هستند. این مصونیت در زمینه تعقیب کیفری و نیز دیگر حـوزه‌ها کـه دولت بر آزادی افراد، تأثیر می‌گذارد، قابل اعمال است. بخشی از‌ تلاش‌های‌ دولت برای مبارزه با تروریسم، عملاً منجر به اتخاذ اقداماتی می‌شود که بر حق آزادی افراد، تأثیرگذار است. برای نمونه می‌توان به اصـول مـحاکمه در جرایم تروریستی، مشتمل بر‌ مقررات‌ مرتبط با قرار تأمین و نگهداشت افراد در بازداشت تا شروع محاکمه اشاره کرد.

 

فرمت فایل word

تعداد صفحات 33

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

پیدایش سایبر تروریسم

مـفهوم فضای سایبر

مفهوم تروریسم

مفهوم‌ سایبر تروریسم‌ و اشکال آن

نسبت‌ تروریسم‌ سایبری‌ با نقض حقوق بشر

ماهیت حقوق بشر

الف. حق امنیت

ب. حق آزادی

ج. حق‌ بـر حـریم‌ خـصوصی ارتباطات

د. حق بر ناشناختگی

حقوق‌ و تکالیف‌ دولت‌ها‌ در مبارزه با سایبرتروریسم

الف‌. ضوابط‌ ناظر‌ بر تحدید حقوق فردی

ب. مسئولیت‌های ناشی از نقض بلاوجه حقوق فردی

نتیجه‌


مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 416

برچسب های مهم

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "فروشگاه فایل سل" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما